Blog

Sie 03, 2017

Kolczyki z koralem

Koral to niezwykły element ozdobny biżuterii o żywym, czerwonym, białym lub różowym zabarwieniu. Nie bez powodu określany jest jako „drzewo oceanów”. Ten naturalny kamień, będący tak naprawdę szkieletem żywych organizmów (koralowców) doskonale komponuje się ze srebrem i złotem. Ma dużą wartość na polu medycznym, niegdyś często biżuterią z koralem obdarowywano kobiety w ciąży lub zawieszano ozdoby z tym wyjątkowym kamieniem nad łóżeczkami dzieci.

Złote kolczyki z koralem

Złote kolczyki z koralem pasują do każdej kobiety, bez względu na wiek. Czerwień (najczęściej stosowany odcień koralu w jubilerstwie) podkreśla urodę, dodaje twarzy blasku i młodzieńczego wyglądu. Warto zakładać kolczyki złote z koralem jak najczęściej, jeśli nie będziemy go nosić może stracić swoje piękno i poszarzeć. Pamiętamy również, aby nie trzymać kolczyków z koralem w otoczeniu innej biżuterii.

Srebrne kolczyki z koralem

Eleganckie kolczyki srebrne z koralem pasują na wiele okazji zarówno tych casualowych, jak i bardziej oficjalnych, to często spotykane połączenie, które preferuje wiele kobiet. Warto dodać, że koralowi przypisuje się właściwości lecznicze. Osoba nosząca srebrne kolczyki z koralem może liczyć na lepsze ukrwienie organizmu, zniwelowanie stresu oraz wyciszenie (według naturalnej medycyny).

Biżuteria z koralem to doskonała alternatywa dla ozdób z najpopularniejszymi kamieniami szlachetnymi. Kolczyki z tym materiałem poza właściwościami leczniczymi są przede wszystkim efektowną ozdobą, która podkreśla urodę i styl ich właścicielki.

Comments are closed.