Blog

Sie 03, 2017

Bransoletki damskie – trendy

Modne bransoletki to takie, które wpisują się w aktualne trendy biżuteryjne. Wakacje to czas, gdy wiele kobiet nie tylko uzupełnia swoją garderobę, ale i szkatułki z biżuterią, a bransoletki cieszą się od ostatnich kilku sezonów szczególną popularnością. Czym warto przyozdobić swoje nadgarstki w najbliższych miesiącach?

Kilka słów o historii bransoletek

Bransoletka to kolista ozdoba, której historia sięga tysięcy lat wstecz. Sama nazwa tego wyrobu rozpowszechniła się w XV wieku i pochodzi z języka francuskiego. Wyjątkową sławę bransoletki zawdzięczają starożytnym Egipcjanom, dla których ozdoby te miały bardzo ważne, symboliczne znaczenie. W wielu krajach traktowano je jako amulety chroniące przed złem lub świadectwa statusu materialnego oraz rangi społecznej.

Modne bransoletki na lato

Bransoletki damskie to idealne dopełnienie nie tylko wieczorowych kreacji, ale i letnich, luźnych stylizacji. W upalne dni doskonale sprawdzą się proste, delikatne i zarazem eleganckie złote bransoletki na łańcuszku. Zwolenniczki bardziej wyrazistych ozdób powinny rozważyć bogato zdobione bransoletki z kamieniami takimi jak koral, szafir, czy oliwin.

Modne w tym sezonie będą również bardziej masywne złote bransolety z ozdobami i klasyczne, wręcz minimalistyczne modele. Oczywiście panie, które nie przepadają za wyrobami jubilerskimi ze złota, mogą nosić srebrne bransoletki w takim samym stylu jak te złote.

Trendy biżuteryjne na nadchodzące lato są bardzo liberalne, dzięki czemu oferują dużą swobodę w dobieraniu jubilerskich dodatków, a każda kobieta ma możliwość kupna takiej bransoletki, która pozwoli jej poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Comments are closed.