Blog

Gru 11, 2016

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to niepowtarzalna chwila w życiu każdej zakochanej pary, którą pamięta się przez całe życie. Może właśnie z tego powodu wybór idealnego pierścionka zaręczynowego to duży dylemat dla niejednego mężczyzny. Jaki pierścionek na zaręczyny zachwyci kobietę? Czym należy się kierować przy wyborze biżuterii zaręczynowej? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Wielu panów tak naprawdę nie ma pojęcia ile kosztuje pierścionek zaręczynowy, a raczej ile kosztować powinien? Według wielu różnych źródeł pierścionek zaręczynowy powinien stanowić dwukrotność lub nawet trzykrotność pensji mężczyzny, co oczywiście jest bardziej mitem niż obowiązkiem.

Ceny pierścionków zaręczynowych są naprawdę bardzo zróżnicowane, zależą od użytego kruszcu, ilości ozdób i zakup konkretnej ozdoby to indywidualna kwestia. Pierścionek zaręczynowy za 500-1000 złotych może być równie piękny i niepowtarzalny, co model za 5000 złotych.

Zwróćmy uwagę, czy nasza wybranka nosi na co dzień biżuterię. Nie ma sensu wydawać kilku tysięcy złotych na zaręczynowy pierścionek, jeżeli ukochana nie lubi biżuterii. Natomiast jeśli kobieta jest prawdziwą miłośniczką ozdób, warto postawić na lepszą jakość i zainwestować w droższy pierścionek zaręczynowy, skoro ma jej towarzyszyć każdego dnia.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Jeżeli zależy nam na oryginalnej i mniej typowej biżuterii, lepiej skorzystać z usług niesieciowych sklepów jubilerskich. Z pewnością warto bardzo ostrożnie podchodzić do pierścionków dostępnych w internetowych sklepach, niekiedy zdarza się, że to co prezentuje wyretuszowana fotografia znacznie odbiega od rzeczywistości. Najrozsądniej udać się osobiście do profesjonalnego jubilera, który pomoże wybrać idealny pierścionek na zaręczyny.

Pamiętajmy, że pierścionek zaręczynowy to przede wszystkim symbol uczuć. Najważniejsza jest nie cena i wielkość oczka, a obietnica zobowiązania jakie ze sobą niosą zaręczyny.

Comments are closed.