Blog

Gru 11, 2016

Biżuteria z białego złota

Biżuteria z białego złota zyskała w oczach klientów salonów jubilerskich dopiero kilka lat temu. Obecnie wyroby z tego kruszcu cieszą się dużą popularnością, są wyrazem nowoczesności i podążania za trendami. Kosztowności z białego złota, to idealna alternatywa dla osób, które nie przepadają za złotą biżuterią w tradycyjnym, żółtym odcieniu. Czym dokładnie jest białe złoto i jakie są zalety ozdób z tego materiału?

Białe złoto – jak powstaje?

Pomysłodawcy białego złota stworzyli je z myślą o imitacji dużo droższej platyny. Dziś nikt nie postrzega tego szlachetnego metalu w ten sposób. Biżuteria z białego złota ma ciągle rosnące grono miłośników. Złoto o białej barwie powstaje w wyniku zmieszania klasycznego żółtego złota z domieszkami cynku, srebra czy palladu. To właśnie dzięki tym dodatkom metali szlachetnych, klasyczne złoto zmienia swój kolor.

Rodowanie, czyli pokrywanie złota cienką warstwą rodu, nadaje kruszcowi barwę jeszcze bardziej zbliżoną do bieli. Właściwości fizyczne białego złota są bardzo zbliżone do złota żółtego, gdyż inne metale stanowią ułamkową część stopu. Niestety coraz częściej spotykaną praktyką jest maszynowe sporządzanie stopu „białego złota” (często w Chinach), które tak naprawdę ma niewiele wspólnego z tym kruszcem.

Biżuteria z białego złota – dlaczego warto?

Białe złoto stanowi efektowną oprawę kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Wyroby jubilerskie z białego złota są chętnie wybierane zwłaszcza przez młodych ludzi, dla części których żółte złoto jest zbyt staroświeckie. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się również na pierścionki zaręczynowe oraz obrączki z białego złota. Biżuteria z tego kruszcu jest jednocześnie elegancka i nowoczesna. Bardziej cenione białe złoto palladowe jest ponadto hipoalergiczne, dlatego wyroby z tego szlachetnego metalu mogą być z powodzeniem noszone przez alergików.

Biżuteria z białego złota zadowoli osoby, które lubią być na bieżąco z trendami w jubilerstwie i cenią unikatowe ozdoby wysokiej jakości.

Comments are closed.